Прокуратурою району забезпечується функція координації правоохоронних органів району

  • 03.08.15
  • 605
  • 0

Відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру»  30.07.2015 прокуратурою району проведено координаційну нараду з порядком денним «Стан запобігання і протидії злочинності та корупції у Нововодолазькому районі, у томі числі її організованим формам, додержання конституційних прав громадян, за підсумками роботи у першому півріччі 2015 року».

Участь в нараді взяли районні та міжрайонні керівники правоохоронних органів, зокрема, міліції, кримінально – виконавчої інспекції, податкової та служби безпеки України, а також запрошені керівники органів влади та місцевого самоврядування району, голова районного суду.

В ході проведення наради було відзначено, що правоохоронними органами в цілому вжито заходи до стабілізації криміногенної ситуації, підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Водночас, через ускладнення економічної ситуації у державі та послаблення профілактичної роботи у поточному році відбувається зростання злочинності, фактично всіх категорій, в тому числі вчинених особами, які раніше вчинили злочини та під час перебування у стані алкогольного сп’яніння, а кількість вчинених тяжких злочинів зросла майже вдвічі.

Визнано, що розповсюдження набули факти крадіжок металевих виробів або пошкодження майна громадян з наступним викраденням виробів з металу (огорожі, систем опалення, електромереж та т.п.), що в свою чергу, потребує негайної активізації роботи з викриття фактів незаконного функціонування пунктів прийому та збуту металобрухту, та принципового реагування на здійснення незаконної діяльності, припинення якої загалом сприятиме профілактиці вчинення злочинів проти власності. 

Також, через відсутність належного контролю з боку місцевих органів виконавчої влади, самоврядування та державного контролю поширеними ще залишаються факти самовільного використання земель сільськогосподарського призначення, незаконної зміни їх цільового призначення.

Нарадою відмічено, що в умовах реформ, які відбуваються в державі, очищення влади та низького рівня довіри населення як до влади так і правоохоронних органів, нагальним є вжиття додаткових зусиль з викриття фактів хабарництва, передусім з боку посадовців, які займають відповідальне становище, у тому числі з ознаками корупції.

За результатами обговорення проблемних питань учасниками координаційної наради задля ефективної взаємодії у забезпеченні законності на території району упродовж другого півріччя поточного року розроблено ряд конкретних спільних заходів, обов’язкових для всіх правоохоронних органів району.

 

Прокурор району радник юстиції  В. Купріянов

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео