Перемоги Нововодолажчан на «Печенізькому полі» (ФОТО)

  • 18.09.13
  • 2820
  • 1
У конкурсі солом’яних скульптур на «Печенізькому полі» перемогла композиція: дівчина, обвита змієм (Нововодолазький район) а найсмішнішим коміком фестивалю «Печенізьке поле» - 2013 визнаний Станіслав Чандер з Нової Водолаги

Конкурс скульптур з природних матеріалів на етнофестивалі «Печенізьке поле»-2013 мав тематику «Веселка слобожанських казок». Перемога дісталася майстрам зі школи мистецтв Нововодолазького району, що втілили прадавню слобожанську легенду про те, як дівчина вийшла заміж за Змія.

Дівчина, кругом якої обвився змій, а поряд їхні дітки – хлопець, що перетворився на птаха і дівчинка, яка стала жабою. Це герої прадавньої легенди, що збереглася в усній народній творчості, яку збирали учасники фольклорного гурту «Вербиченька». Втілили цей матеріал у скульптурний витвір викладачі дитячої школи мистецтв Нововодолазького району. Усі деталі вироблені з рослинних матеріалів. За висновками журі, саме ця композиція під назвою «Котилася торба» виявилася найбільш відповідною до умов конкурсу.

Друге місце дісталося изюмчанам, які працювали над мотивами казки «Пан Коцький». Це була справжня об'ємна інсталяція з життя козака Мамая. Ця скульптурна композиція, вироблена із глини майстрами з дитячої художньої школи, найбільша на фестивалі – 2×2 метри.

Третє місце посів Барвінківський район, що представив скульптурну легенду-скоромовку «Горобець – добрий молодець» – це твір з філософським підтекстом, який можна порівняти з іноземною казкою «Дім, який побудував Джек». Над цією скульптурою працював директор краєзнавчого музею Юрій Мітін.

«Але ж, звичайно, усі інші скульптури були дуже гарні, нам було неймовірно важко визначити переможців, бо і за змістом, і за технікою виконання ми побачили вражаючі роботи, справжні витвори мистецтва,– каже завідувачка відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності Обласного центру культури і мистецтва Юлія Голуб. – Усі молодці, цього року постаралися».

Усі учасники конкурсу, що виставили свої унікальні скульптури з природних матеріалів на фестивальному майданчику «Диво-схил», отримали спеціальні дипломи учасників, але ж справжнім визнанням для них було те, що численні відвідувачі фестивалю вишукувалися у черги, щоб сфотографуватися із дивовижними фігурами, у кожної з котрих була своя незвичайна історія.

«Нам хоч і не дісталося нагороди, але ми все одно пишаємось, що змусили багатьох всміхнутися і приміряти на себе «вовчі голови», зроблені з кукурудзяного листя,- розповідає художный керівник Сахновщанського райнного будинку культури Антоніна Осипа. – Наша композиція називається «Катруся та вовчата», що виготовлена у соавторстві з електриком нашого закладу Володимиром Костирею. У нашому районі є так звана Вовча балка. З нею повязана така історія, яка, за твердженням наших пращурів, була насправді. Мачуха викинула свою маленьку дочечку до рівчака, але її підібрали та вигодували вовки. Вона жила у вовчій стаї до 8 років, аж поки тими містами не проїжджав якось один купець. І на нього стали нападати вовки. Тоді дівчинка вступилася за чоловіка, і звірі відступили. Вражений таким вчинком юної особи, врятований багатій забрав дівча до себе на виховання. Відтоді вовки стали дуже сумувати за своєю вихованкою і почали вити на місяць. Така їхня звичка існує і досі. А місце те неподалік від села Олійники так и стало зватися Вовчою балкою. Катруся майже вся зроблена з трави та квітів, вдягнута вона у фіолетове вбрання із безсмертника, а волосся її – з конопляної паклі».

Гран-прі конкурсу гумору «Шельменко вітає», що відбувався в рамках етнофестивалю «Печенізьке поле» −2013, було присуджене Станіславу Чандеру з Нововодолазького району, який дуже кумедно прочитав гуморески В. Насипаного «Листування» та «Господар» М. Шкурепи. Ведучим конкурсу був відомий український артист Богдан Бенюк.

Всього у конкурсі гумору було представлено 32 учасники майже з усіх районів Харківської області віком від 10 років і до 70. Виступали як окремі коміки, так і дуети та цілі колективи.

Гран-прі було присуджено за найбільшу відповідність формату конкурсу, достатню виконавську майстерність та художній рівень творів.

Представники журі зазначили, що найголовніший критерій – наскільки виступ був смішним.

Розсмішити журі та численних глядачів конкурсантам допомагав відомий український артист Богдан Бенюк, що був ведучим цього конкурсу. У ході проведення цього заходу він показав справжній майстер-клас артистичної подачі гумору. Найсмішнішими були саме його репліки та розповіді. Але серед харківських аматорів також були виступи, що викликали сміх.

Перше місце розділили Народний театр «Зеркало+» з Первомайського району, що представив буфонаду «Несе Галя воду», та сахновщанський дует «Базіки» (Раїса Троїцька та Наталія Олексюк), що виступив з мініатюрою В. Симакова «В некотором царстве».

Друге місце також присудили двом учасникам – Наталії Пономарьовій з Шевченківського району, що дуже смішно прочитала монолог «Невеста» Н.Коростельової про наречену, яка так і не відбулася, а також дуету з Красноградщини Марії Петрик та Любові Зиринській, які розсмішили публіку незвичайним виконанням пісні «Лісапет», що отримав найбільше глядацьких симпатій.

Третє місце теж виявилося роздвоєне: Світлана Чулей виконала «Зачепилівську Ганку» Н.Ляхової, а Олена Зозуля з Балаклійщини представила «Козацькі витребеньки» Б.Лобоженко.


cultura.kh.ua

Опубликовано в Харьков и область Последнее изменение 18.09.13

Комментарии  

0 #1 saharok 19.09.2013 08:49
Респект и уважуха Чандеру, отличный мужик!
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео