Electric - все для освітлення та ремонту
bizon-tex

На які кошти живе комунальна преса на Харківщині

  • 19.04.13
  • 1935
  • 0
У п'яти з 27 районів Харківщини районні державні адміністрації і районні ради не уклали договори на висвітлення діяльності із районними комунальними ЗМІ. А чотири райони взагалі не виділяли кошти редакціям районних комунальних газет.
Про це під час селекторної наради повідомила начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич. За її інформацією, Дворічанський, Дергачівський, Куп’янський, Печенізький та Сахновщинський райони не мають договорів із комунальними газетами на висвітлення діяльності. В той час як їхні колеги з інших районів кілька років успішно працюють за такою схемою.
- У нас є низка газет в Харківській області, які не фінансувались всі 20 років незалежності. І вони прекрасно працюють, це міжрайонні газети: «Зоря», Богодухівська «Маяк». Вони укладають договори на висвітлення діяльності з різними органами влади (місцевими органами управління, виконкомами), і ті за висвітлення діяльності оплачують гроші. Це нормальна європейська і американська практика, - підкреслює Вікторія Маренич.
Також обласна адміністрація контролює процес укладання договорів про невтручання місцевими органами влади у професійну діяльність редакцій. Проте у декількох районах керівники не завжди розуміють значення цих понять.
- У нас виникло питання про розміщення декларації про доходи. Багато голів райдержадміністрацій, мери міст вирішили, що якщо у них є договір на висвітлення, і вони виплачують за цим договором якійсь кошти, то це теж є публічною інформацією. Але вони помиляються, вони повинні як звичайні громадяни, внести у касу кошти, яка вираховується рекламним відділом видання. І більшість із них переформатувались і заплатили кошти за це із свого гаманця, а не з районного бюджету, - підкреслила Вікторія Маренич.
За інформацією управління у справах преси та інформації, в цьому році розпочалося фінансування 17 районок. Розмір фінансування - від 6 до 100 тисяч. Не виникає проблем із фінансуванням з боку співзасновників у редакцій Дворічанської, Зміївської, Харківської, Чугуївської, Шевченківської районних газет. Заплановані кошти були виділені в повному обсязі. 
Найменше коштів минулого року редакціям виділили Великобурлуцький, Ізюмський, Краснокутський райони - по 20-25 тис. гривень. Богодухівський, Золочівський, Нововодолазький та Сахновщинський райони взагалі не виділяли кошти редакціям районних комунальних газет.
Опубликовано в Харьков и область Последнее изменение 19.04.13

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео