Полководець М. Кутузов в Новій Водолазі

  • 09.08.18
  • 209
  • 0

Що робив прославлений полководець в Новій Водалазі?

У 1785 р командир Маріупольського легкокінного полку генерал-майор Голенищев Кутузов отримав нове призначення - йому було доручено очолити знову сформований Бузький єгерський корпус. Напружене навчання та бойове злагодження єгерських батальйонів проходили в околицях Нової Водолаги, в самій слободі проживав командувач корпусом.

1
Тут, в грудні 1786 р у майбутнього генерал - фельдмаршала і головнокомандуючого російською армією народилася дочка Євдокія. Ніяких інших відомостей про цю дочку Кутузова я не знайшов, немає її і в розпису його нащадків - можливо, вона померла в ранньому дитинстві. 15 грудня 1786 р у генерал-майора Михайла Кутузова [народилася] дочка Євдокія. «Восприемница» Євдокія Кутузова (ЦДІАК, ф. 1994 оп. 1, д. 365. л. 199).
Покинув Нову Водолагу Кутузов на початку 1787 р Раніше Єгерський корпус, залишивши в Водолазі тільки «важко хворих», відправився на своє нове місце розквартирування - на береги річки Буг.
Серед Нововодолазький вулиць є і носить ім'я М. Кутузова, але чи багато хто знає, що в цьому містечку великий полководець прожив більше року?

Роман Сойма Харків

Джерело:https://www.facebook.com

Опубликовано в История Последнее изменение 09.08.18

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить